PAR+

PAR+ (PAR Plus) to bezpłatna aplikacja mobilna do pobrania z Apple Store i Google Play, dzięki której to aplikacji czytelnicy kwartalnika „Pomiary Automatyka Robotyka” uzyskują bezpośredni dostęp do dodatkowych treści powiązanych z wybranymi publikacjami.

PAR jest pierwszym kwartalnikiem naukowo-technicznym w Polsce, który oferuje swoim odbiorcom to unikatowe rozwiązanie.

Dzięki PAR+, aplikacji wykorzystującej technologię Rozszerzonej Rzeczywistości (Augmented Reality) opracowaną przez firmę ARFixer, można jednym dotknięciem palca obejrzeć film lub animację powiązaną z artykułem, przejść na stronę internetową lub do galerii zdjęć z wydarzenia opisanego w relacji prasowej, przeczytać rozszerzoną wersję artykułu, przejrzeć i pobrać specyfikację produktu opisywanego w artykule, skomentować artykuł na Facebooku, i wiele, wiele więcej.

Pobierz aplikację

lub zeskanuj kod poniżej

Korzystanie z Rozszerzonej Rzeczywistości jest niezwykle proste: wystarczy pobrać na swój smartfon lub tablet z systemem iOS bądź Android bezpłatną aplikację PAR+, uruchomić ją, a następnie skierować kamerę urządzenia mobilnego na wybraną stronę czasopisma. Jeżeli strona powiązana jest z dodatkowymi treściami, tzn. zawiera marker kierujący do ukrytych treści, nad markerem pojawi się trójwymiarowy logotyp PAR+ oraz zestaw czytelnych ikon, za pomocą których można nawigować po linkach, multimediach i stronach www związanych z danym markerem.

PAR+ to nie tylko „ożywienie” papieru, ale także możliwość uzupełniania i aktualizacji treści już opublikowanych. Dzięki temu, że technologia ARFixer nie odczytuje informacji z kodów (paskowych, QR etc.), lecz z dowolnie definiowanych markerów graficznych, markery te można przypisywać także do numerów archiwalnych, niejako przedłużając ich życie – w przestrzeni wirtualnej.